Aká je ta najlepšia architektúra na Východe Slovenska

Nemá lokálne špecifiká, ktoré by jej zbytočne uberali na kvalite, a aj preto sa dá porovnávať s Európou. Tím mladých autorov zmapoval, čo dobré sa postavilo medzi Popradom a Čiernou nad Tisou za posledných pätnásť rokov. Výsledok je viac než dobrý.

More

Vila M - complete transformation

Pozemok, na ktorom sa kompletne prestavaný dom nachádza, stojí v Košiciach neďaleko rekreačnej zóny. V jeho okolí prevláda skôr solitérna výstavba rodinných domov s rozličným výškovým členením a nepriamou uličnou líniou.

More

East Side Architecture

Pri príležitosti septembrového vydania monografie o súčasnej architektúre na východe Slovenska „East Side Architecture“ sme sa zhovárali s jej iniciátorom architektom Michalom Burákom.

More

M like a Villa

S radosťou sledujeme, ako sa víkendové chatky a prázdninové domy košického Čermeľa postupne transformujú na kultivované mestské vily, vytvárajúc príjemnú pamäťovú stopu na mape mesta.

More

Cassovia heat exchangers continue

Architektúra a voľný čas? „A koho voľný čas máš na mysli?“ upozornil ma so smiechom jeden zo spoluautorov pri rozhovore o výmenníkoch. Pre každú osobnosť je voľný čas iný pojem a každý ho aj iným spôsobom využije. Sídliskové urbanizmy …

More

Urban Interventions Under the Bridge

Každá oblasť, región či celá krajina má svoje špecifické postavenie hodnôt, čo sa odráža na každom verejnom priestore. Definujú ho ľudia, ktorí tam žijú, no zároveň samotný priestor – ak chcete, ulica alebo námestie, pasáž či výťah – …

More

New life in new appartments

Chátrajúci objekt starého nefunkčného mlyna dostane podľa projektu z dielne architektonického štúdia Atrium novú tvár. Ruka v ruke s ňou prichádza aj nová funkcia.

More

Architecture from another world

Odvážna a expresívna forma architektonického diela – fasáda zvrásnená v rytme kosouhlých plôch.

More

OBNOVA EURÓPSKEJ KONTINUITY, ALEBO ČO VIDÍ JAKOBY?

Medzi posledne menované tendencie sa zaradila a dlhé roky úspešne v tejto názorovej sfére pôsobí skupina okolo architekta Dušana Buráka s názvom Architektonické štúdio Atrium. Ctí kontext svojho regiónu a hybridizuje jeho motívy s aktuálnymi …

More

Atrium - Lexicon of architecture

Prestížny Thajský architektonický magazín B-1 priniesol rozsiahlu reportáž o našom ateliéry a našej architektúre.

More