Holcim Bussiness Services

Pracovný interiér veľkej nadnárodnej spoločnosti. Racionálny prístup s priznanými materiálmi, stavebnými a technickými konštrukciami. Smerovanie na tvorbu podnetného prostredia pre prácu i sociálne kontakty zamestnancov firmy.
Riešenie interiérov pre európske centrum zdieľaných služieb v rámci koncernu LafargeHolcim – najväčšieho výrobcu cementu na svete. Interiéry boli realizovanú v novostavbe Aupark tower v Košiciach.
Na troch podlažiach s celkovou plochou viac ako 4 500m2 vznikol priestor pre približne 500 zamestnancov. Zasadačky, kancelárie, veľké open space pracoviská, kuchyne a sociálne zázemia. Ako materiálová väzba na výrobcu cementu úspešne poslúžili odhalené betónové povrchy na stropoch a stenách. Na stropoch boli ponechané viditeľné inštalácie vzduchotechniky, klimatizácie, a svietidiel, čím bola v kanceláriách navodená atmosféra industriálneho gigantu. Kontrastne pôsobia drevené elementy v koridoroch, obklady na stenách breakroomov a vsadené biele kubusy zasadacích miestností, ktoré sú svetelne oddelené od stropov.
Kancelársky priestor sa nachádza na štvrtom podlaží administratívnej budovy a je koncipovaný ako „open space“ v kombinácii s uzavretými kancelárskymi a zasadacími priestormi, oddychovou zónou, kuchynkou a hygienickým zázemím. Nové kancelárie designovo nadväzujú na priestory na 5.NP a 6.NP. a sú takmer celé riešené ako ako nadštandard.
Vstupný priestor na 4.NP je prepojený na chodbu. Chodbový trakt po oboch stranách „jadra“ je rozšírený s vloženým elementom slúžiacim na sedenie alebo ako odkladací priestor. Po stranách chodby sú umiestnené „vstavané kocky" slúžiace ako zasadacie miestnosti. Copy room je v hornej časti, kuchynka a veľká zasadačka sú situované v spodnej časti. Miestnosti pre vedenie oddelenia sú umiestnené opäť v uzavretom priestore (pred vstupom a na ľavej strane miestnosti). Na 4.NP sa nachádza aj priestor, ktorý nie je predmetom nájmu. Tento priestor zaberá aj časť prístupovej chodby ako aj druhé vstupné dvere. Vstupy do tejto chodby sú uzavreté dverami s prístupovou čítačkou.
Vstavané kocky sú riešené so zasklením od chodbovej časti. Uzavreté časti sú vyhotovené ako ľahké sadrokartónové konštrukcie. Podhľady v týchto častiach sú takisto sadrokartónové.
Open space je riešený v celej výške podlažia, s priznaním pôvodného železobetónového stropu a stropných inštalácii, ako vzduchotechnika, klimatizácia a elektrické rozvody. Oproti predchádzajúcim podlažiam je celý strop nastriekaný na bielo, ako aj všetky inštalácie okrem elektrickýh rozvodov a požiarnej inštalácie.
Priestory zasadacích miestností a uzavretých kancelárií sú riešené so zvukovo izolačným dvojitým zasklením, vstupné dvere sú plné.

Projekt
2014
Realizácia
2016
Investor
Lafarge Holcim
Lokalita
Aupark Tower Košice, Košice

Vybrané projekty

*Aktuálne

How I met my architect

Vypočujte si podcast o tom kto sbe, ako sme začínali, kam smerujeme :)

Viac

PFMMXXIV

Máme za sebou najúspešnejší rok v našej 30 ročnej histórii. Rastieme vďaka Vám. Ďakujeme.

Viac

Ocenenie BIGSEE za projekt DOMM

V poradí druhý krát si z Ljubljany odnášame ocenenie za najlepší rodinný dom Big See.

Viac

DOMM

Nové číslo ARCHITECT+ o súčasnej československej architektúre aj s recenziou DOMMu.

Viac

Holandsko-slovenské obchodné fórum

Bolo nám veľkou cťou zúčastniť sa na hrade holandsko-slovenského obchodného fóra za účasti prezidentky SR a

Viac

Odporúčané produkty AtriumShopu

Manuál tvorby verejných priestranstiev mesta Prešov

19,90 €

Viac

Kniha Zásahy Tatry 2019

12,90 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Trnava

12,90 €

Viac

VIANOČNÝ BALÍČEK

19,90 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Liptovský Mikuláš

9,90 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Humenné

9,90 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Brezno

12,90 €

Viac

Kniha East Side Architecture

19,90 €

Viac

Zásahy Gelnica 2018

12,90 €

Viac

Kniha DETLUP

39,00 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Kežmarok

12,90 €

Viac

Kniha Mestské zásahy Nitra

12,90 €

Viac

Kniha Medzimestské zásahy Košice - Prešov

19,90 €

Viac

Fairy Tales - New Place

33,00 €

Viac

Atrium Black Cube Shirt 01

19,90 €

Viac

MORPH Shirt 03

19,90 €

Viac

MORPH Shirt 01

19,90 €

Viac

MORPH Shirt 02

19,90 €

Viac

Icon Shirt of SPOT Vazecka

19,90 €

Viac

Sketch Shirt Vinne

19,90 €

Viac